Povolání hasiče je druhou nejstresovější profesí
Bill Glanz IAFF 5. září 2012 Podle internetového průzkumu CareerCast se povolání hasiče řadí na druhé místo nejstresovějších povolání roku 2012. Studie říká, že „hasiči nasazují svůj život, aby zachránili jiné“. Vysoký stupeň nebezpečí ve spojení s rozhodováním hraničícím se životem a smrtí řadí toto povolání na druhé místo nejstresovějších profesí. CareerCast testovala 11 kritérií a stanovila bodový rozsah každé kategorii včetně: cestování, potenciální růst nebezpečí, omezení, práce před veřejností, konkurence, požadavky na fyzickou kondici (kliky, lezení atd.), pracovní podmínky podle prostředí, druhy nebezpečí, stupeň rizika pro hasiče a pro ostatní lidi. Jako nejrizikovější povolání se na první místo zařadilo povolání vojáka. V roce 2010 bylo jako nejrizikovější povolání vyhlášeno zaměstnání hasiče. Práce leteckého pilota, vojenského generála a policisty se pohybovala na tomto seznamu mezi pěti nejstresovějšími profesemi. Studie, kterou zadala Americká asociace psychologů, zjistila, že 36 % všech zaměstnanců cítí tlak nebo je stresováno v průběhu svého pracovního dne. Přibližně 20 % říká, že jejich hladina stresu dosahuje 8, 9 nebo 10 bodů podle kritérií stupnice. Pro OSH přeložil Milan Skalník
Bill Glanz IAFF
5. září 2012
Podle internetového průzkumu CareerCast se povolání hasiče řadí na druhé místo nejstresovějších povolání roku 2012.
Studie říká, že „hasiči nasazují svůj život, aby zachránili jiné“. Vysoký stupeň nebezpečí ve spojení s rozhodováním hraničícím se životem a smrtí řadí toto povolání na druhé místo nejstresovějších profesí.
CareerCast testovala 11 kritérií a stanovila bodový rozsah každé kategorii včetně: cestování, potenciální růst nebezpečí, omezení, práce před veřejností, konkurence, požadavky na fyzickou kondici (kliky, lezení atd.), pracovní podmínky podle prostředí, druhy nebezpečí, stupeň rizika pro hasiče a pro ostatní lidi.
Jako nejrizikovější povolání se na první místo zařadilo povolání vojáka. V roce 2010 bylo jako nejrizikovější povolání vyhlášeno zaměstnání hasiče. Práce leteckého pilota, vojenského generála a policisty se pohybovala na tomto seznamu mezi pěti nejstresovějšími profesemi.
Studie, kterou zadala Americká asociace psychologů, zjistila, že 36 % všech zaměstnanců cítí tlak nebo je stresováno v průběhu svého pracovního dne. Přibližně 20 % říká, že jejich hladina stresu dosahuje 8, 9 nebo 10 bodů podle kritérií stupnice.
Pro OSH
přeložil Milan Skalník