Pod petici za zrušení zdanění výsluh příslůšníků bezpečnostních sborů se podepsalo již více než 14 000 petentů
Foto:Petr Kolev Sondy revue Včera 20. října 2015 předal předseda Odborového svazu hasičů v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky do rukou předsedy petičního výboru Jiřího Kohouta za účasti předsedy branného výboru Davida Kádnera a člena ústavně právního výboru PSP ČR Zdeňka Ondráčka za OSH petiční archy s více než 3 500 podpisy proti zdanění výsluh 15% srážkovou daní. Od zavedení zdanění výsluh zastávají odbory názor, že zdanění je v rozporu s ústavním pořádkem, bezpečnostními zájmy státu a dobrými mravy. Bývalá vláda přistoupila k nesystémovému opatření, které se vymyká právním zvyklostem a nemá srovnání nikde ve světě. Výsluhové náležitosti jsou kompenzací po ukončení služebního poměru za zvýšené požadavky a omezení kladené na příslušníky bezpečnostních sborů v době kdy příslušníci vykonávají službu. Předseda OSH komentoval změnu ve zdanění výsluh takto: "Přirovnal jsem stávající stav k fotbalovému zápasu, během jehož průběhu hlavní sudí náhle od základu změnil pravidla hry. Na hřišti nastává chaos, hra končí. Když příslušníci bezpečnostních sborů nastupovali do služebního poměru, tak uzavřeli se státem závaznou dohodu, že budou odvádět i s nasazením vlastního života a zdraví kvalitní práci a stát je bude za to náležitě odměňovat a po skončení aktivní činnosti bude kompenzovat zvýšené nároky na ně kladené. Stát však po určité době pravidla údajně kvůli světové krizi změnil a zdanil výsluhy patnácti procentní sazbou. Stát tak hasiče, policisty, vojáky, celníky a další zaměstnance od roku 2011 okrádá o nemalé finanční částky. A s tím se hasičské, ale i další odborové svazy nemohou smířit". OSH
Foto:Petr Kolev Sondy revue
Včera 20. října 2015 předal předseda Odborového svazu hasičů v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky do rukou předsedy petičního výboru Jiřího Kohouta za účasti předsedy branného výboru Davida Kádnera a člena ústavně právního výboru PSP ČR Zdeňka Ondráčka za OSH petiční archy s více než 3 500 podpisy proti zdanění výsluh 15% srážkovou daní. Od zavedení zdanění výsluh zastávají odbory názor, že zdanění je v rozporu s ústavním pořádkem, bezpečnostními zájmy státu a dobrými mravy. Bývalá vláda přistoupila k nesystémovému opatření, které se vymyká právním zvyklostem a nemá srovnání nikde ve světě. Výsluhové náležitosti jsou kompenzací po ukončení služebního poměru za zvýšené požadavky a omezení kladené na příslušníky bezpečnostních sborů v době kdy příslušníci vykonávají službu.
Předseda OSH komentoval změnu ve zdanění výsluh takto:
"Přirovnal jsem stávající stav k fotbalovému zápasu, během jehož průběhu hlavní sudí náhle od základu změnil pravidla hry. Na hřišti nastává chaos, hra končí. Když příslušníci bezpečnostních sborů nastupovali do služebního poměru, tak uzavřeli se státem závaznou dohodu, že budou odvádět i s nasazením vlastního života a zdraví kvalitní práci a stát je bude za to náležitě odměňovat a po skončení aktivní činnosti bude kompenzovat zvýšené nároky na ně kladené. Stát však po určité době pravidla údajně kvůli světové krizi změnil a zdanil výsluhy patnácti procentní sazbou. Stát tak hasiče, policisty, vojáky, celníky a další zaměstnance od roku 2011 okrádá o nemalé finanční částky. A s tím se hasičské, ale i další odborové svazy nemohou smířit".
OSH