Ministerstvo financí má největší problém s návrhem NV, kterým by došlo k navýšení platů o 10%
V přiloženém odkazu se můžete seznámit s připomínkami Ministerstva financí, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva spravedlnosti a BIS k návrhu novely NV č. 330/2016Sb. Z jednotlivých připomínek je patrné, že zejména Ministerstvo financí, a nebo spíš zpracovatel stanoviska nemá reálnou představu o skutečné potřebě všech bezpečnostních sborů s ohledem na současnou bezpečnostní situaci a historii odměňování příslušníků bezpečnostních sborů po roce 2010. Není férové za této situace otevírat diskuzi o výsluhách, zejména když teprve nedávno došlo k narovnání stavu kdy šest let byly výsluhy příslušníkům na které byly po celou dobu služby kladeny zvýšené požadavky a další nároky a omezení, daněny 15% srážkovou daní. Stanoviska: https://apps.odok.cz/veklep-detail?p_p_id=material_WAR_odokkpl&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=3&_material_WAR_odokkpl_pid=KORNAJFK23KD&tab=remarks Zpracovatel stanoviska MF si zřejmě neuvědomuje, jaký může mít myšlenka „snížení výše výsluhového příspěvku ve prospěch zlepšení podmínek odměňování příslušníků bezpečnostních sborů“ vliv na případný personální otřes v bezpečnostních sborech. Šéf tohoto resortu se staví do role generála, který nemá rád své vojáky. Co na to celníci s rozšířenými pravomocemi? Starší kolegové jistě také pamatují odzátkování personálního špuntu či snižování tabulkových míst za ministrování Radka Johna. Společně s ostatními odborovými svazy působícími v bezpečnostních sborech budeme podobným snahám bránit a nadále budeme usilovat o zlepšení podmínek příslušníků, zejména ohodnocení jejich práce. Zdeněk J. Oberreiter, předseda OS hasičů
V přiloženém odkazu se můžete seznámit s připomínkami Ministerstva financí, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva spravedlnosti a BIS k návrhu novely NV č. 330/2016Sb. Z jednotlivých připomínek je patrné, že zejména Ministerstvo financí, a nebo spíš zpracovatel stanoviska nemá reálnou představu o skutečné potřebě všech bezpečnostních sborů s ohledem na současnou bezpečnostní situaci a historii odměňování příslušníků bezpečnostních sborů po roce 2010. Není férové za této situace otevírat diskuzi o výsluhách, zejména když teprve nedávno došlo k narovnání stavu kdy šest let byly výsluhy příslušníkům na které byly po celou dobu služby kladeny zvýšené požadavky a další nároky a omezení, daněny 15% srážkovou daní.
Stanoviska:
Zpracovatel stanoviska MF si zřejmě neuvědomuje, jaký může mít myšlenka „snížení výše výsluhového příspěvku ve prospěch zlepšení podmínek odměňování příslušníků bezpečnostních sborů“ vliv na případný personální otřes v bezpečnostních sborech. Šéf tohoto resortu se staví do role generála, který nemá rád své vojáky. Co na to celníci s rozšířenými pravomocemi?
Starší kolegové jistě také pamatují odzátkování personálního špuntu či snižování tabulkových míst za ministrování Radka Johna.
Společně s ostatními odborovými svazy působícími v bezpečnostních sborech budeme podobným snahám bránit a nadále budeme usilovat o zlepšení podmínek příslušníků, zejména ohodnocení jejich práce.
Zdeněk J. Oberreiter, předseda OS hasičů